O opowiadaniu

Akcja dzieje się u schyłku średniowiecza, więc jest to okres, kiedy nie było jeszcze telefonów komórkowych, a nawet elektryczności : ) Nie ukrywam, że w opowiadaniu będzie można odnaleźć parę elementów, kojarzących się także ze Starożytnością. Przynajmniej w tym momencie – takie są plany : )

Kolejna – bardzo istotna rzecz dotycząca akcji. Mianowicie lubię, gdy rozwija się ona powoli, dzięki czemu czytelnik może spokojnie „delektować się” opowiadaniem i krok po kroku wchodzić w kreowany przez autora świat. Wiem – jest to bardzo ryzykowne, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że odbiorca szybko się znudzi, jednak zawsze trzeba mieć nadzieję, że znajdą się Ci wytrwali, którym się to spodoba : ) Nie od razu przecież można stać się wybitnym pisarzem, którego dzieła czytelnik pochłania jednym kęsem ^_^ . Na szczęście marzyć nikt nie zabrania.

Jeśli chodzi o gatunek: staram się mocno trzymać klimatu fantasy, ale ponieważ lubię też ckliwe romanse, więc w opowiadaniu dużą rolę odegra wątek romantyczny.

Uważam, że „fantasy” pozwala „szaleć” wyobraźni, w opowieści znajdziemy więc różne – mniej lub bardziej znane – rasy, miejsca czy inne wymiary. I tak jak wspominałam,  miłośnicy romansu, ale także powieści przygodowych, również znajdą coś dla siebie ; )

Na koniec, muszę uczciwie nadmienić, że jest to moje pierwsze autorskie opowiadanie więc styl i umiejętności zapewne pozostawiają wiele do życzenia. Również jeśli chodzi o fabułę można śmiało nazwać ją „oklepaną”, jednak staram się tym wszystkim nie zrażać. Pisanie po prostu sprawia mi przyjemność, i mam cichą nadzieję, że efekty mojej pracy z czasem staną się coraz lepsze.

Jeśli macie ochotę zaryzykować – serdecznie zapraszam do lektury oraz komentowania poszczególnych rozdziałów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s